Zadzwoń
+48 514 514 566

Pomoc drogowa A1

Autostrada A1 – Pomoc drogowa Mikołajczyk

Na autostradzie może się przydarzyć wszystko. To nie tylko droga szybkiego ruchu, która pozwala dotrzeć do celu w krótszym czasie niż tradycyjne szosy – to także miejsce, w którym przydarzają się awarie oraz kolizje. Jeśli właśnie tobie przytrafi się stłuczka lub usterka, nie trać głowy. Umieść swój pojazd na pasie awaryjnym i zadzwoń po pomoc. Przyjedziemy najszybciej, jak się da – zarówno w dzień, jak i w nocy, od poniedziałku do niedzieli.

Jak poprawnie się zachować podczas awarii

Wielu kierowców nie wie, jak zachować się podczas wystąpienia awarii na autostradzie – nie bądź jednym z nich. Aby zaoszczędzić sobie nerwów związanych z uciążliwą awarią na drodze szybkiego ruchu, warto zapamiętać kilka podstawowych czynności, które należy wykonać po wystąpieniu usterki.

  1. Zjedź na pas awaryjny, jeśli zauważysz niepokojące oznaki, które mogą zwiastować nagłą awarię. Włącz światła awaryjne i załóż kamizelkę odblaskową – dzięki temu zarówno ty, jak i twój pojazd będziecie widoczni na drodze. Wysiądź z pojazdu od strony pasażera i ustaw trójkąt ostrzegawczy 100-150 metrów za samochodem.
  2. Nie szukaj pomocy wśród rozpędzonych kierowców, gdyż możesz w ten sposób spowodować zagrożenie. Udaj się za barierę ochronną i bez wahania zadzwoń po pomoc drogową. Podaj swoją dokładną lokalizację i czekaj na pomoc.
  3. Jeśli potrafisz zlokalizować przyczynę awarii, przekaż tę informację dyspozytorowi. Może skończyła ci się benzyna? Pomoc drogowa A1 bez problemu ją do ciebie dowiezie, jeśli tylko o tym wspomnisz. Na pomoc nie czekaj na autostradzie, gdyż może to być niebezpiecznie przy takich prędkościach. Schroń się za barierami i cierpliwie czekaj na nasz przyjazd.

Jak odczytać aktualną lokalizację?

Swoją lokalizację podaj dyspozytorowi na podstawie informacji z GPS (jeśli masz dostęp do internetu) lub odczytaj ją ze słupka pikietażowego. Jak prawidłowo wskazać swoją lokalizację dyspozytorowi? Po pierwsze, podaj nazwę autostrady. Następnie wskaż pełen kilometr drogi oraz część kolejnego kilometra – te dane odczytasz bez problemu ze słupka pikietażowego. Np. oznaczenie 254 oraz 6 odczytujemy jako 254 km i 600 m (254,6 km). Tak dokładne podanie lokalizacji znacznie przyspieszy proces uzyskania pomocy. Warto również na przyszłość pamiętać, że na drogach krajowych i wojewódzkich słupki wyglądają nieco inaczej – oprócz danych o odległości, na samej górze znajdziemy również numer drogi. Proste i pomocne.

Kiedy obędzie się bez holowania?

Na autostradzie obowiązuje zakaz holowania, który nie dotyczy jednak pomocy drogowej. Wyłącznie profesjonalna pomoc drogowa A1 jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo pozostałym kierowcom, którzy przemieszczają się autostradą. Jeśli stan samochodu uniemożliwia ci dostanie się do najbliższego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP), spotkamy się na wskazanym odcinku autostrady. W niektórych przypadkach udaje się usprawnić pojazd bez konieczności holowania. Należą do nich m.in.:

  • wymiana koła,
  • awaryjne odpalanie,
  • kasowanie błędów,
  • dostarczenie benzyny.

Pomoc drogowa A1 – holowanie z miejsca awarii lub kolizji

Jeśli jednak awaria jest bardziej skomplikowana lub doszło do kolizji uniemożliwiającej dalsze prowadzenie pojazdu, konieczne może być holowanie. Po przyjeździe nasi specjaliści zapoznają się z awarią i zdecydują, czy można ją naprawić na miejscu, czy też konieczne jest holowanie. Samochody holujemy do sprawdzonego mechanika lub wskazanego przez klienta miejsca w Polsce oraz za granicą. Przed transportem ustalamy ostateczną cenę, która uzależniona jest m.in. od odległości oraz rodzaju i masy pojazdu. Siedziba naszej firmy znajduje się w Łodzi, dlatego najszybciej dotrzemy do Ciebie, jeśli znajdujesz się w okolicach węzłów Stryków, Brzeziny, Łódź Wschód, Łódź Górna lub Łódź Południe.

Holowanie z miejsca kolizji – ile to kosztuje?

Holowanie pojazdu z autostrady, na której doszło do kolizji, wcale nie musi być drogie. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że jeśli do stłuczki doszło z winy innego kierowcy, koszt holowania twojego samochodu pokryje ubezpieczenie OC sprawcy. Jeśli jednak to ty jesteś sprawcą kolizji, koszt holowania pokryje twoje Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Warto zawsze dmuchać na zimne i wykupić pakiet Assistance, który obejmuje koszt organizacji oraz holowania pojazdu. W przypadku wykupienia takiego pakietu należy skontaktować się z ubezpieczycielem bezpośrednio z miejsca kolizji. Wystawiamy rachunki oraz faktury na usługę holowania – taki dokument stanowi podstawę do ubiegania się o zwrot kosztów holowania.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń:

Pomoc drogowa

+48 514 514 566

Mobilny serwis opon

+48 784 784 485

Pracujemy 24/7